ДУДЛ-ВІДЕО: ЩО ЦЕ ТАКЕ І ЯК ЙОГО ВИКОРИСТОВУВАТИ?

Doodle-Video — це відео зі спрощеним графічним зображенням, де поетапно демонструється процес нанесення картинки на різні поверхні. У такому відео є ідея та розкрита сюжетна лінія. Така якість анімації здатна утримати цільову аудиторію й не передбачає значних фінансових вкладень. Не обов’язково бути професіоналом і знати всі нюанси обробки відео, мати навички ілюстратора, знати принцип монтажу та дизайну, завдяки різним програмам якісне doodle-video може створити навіть аматор.

Дудл-відео — що це за технологія?

Doodle-Video — особливий тип подачі інформації, що часто використовується рекламними компаніями щоб інформування про свої послуги та товари. Такий різновид анімації найповніше дає змогу подати великий обсяг інформації в малій формі за короткий проміжок часу. Мальовані ролики перетворилися на класичний популярний продукт та зайняли свою нішу в анімаційному мистецтві. До кінця 20-го століття розкадровка в кіно й мультфільмах малювалася покадрово від руки, після чого всі картинки викладалися в хронологічній послідовності в ланцюжок. У США такий стиль анімації називається — відеоскрайбінг, а слово «дудл» означає — «каракулі» й до появи сервісу Google слово мало негативну стилістику. У сучасному світі все змінилося, doodle-video стало популярним. Основною особливістю такого ролика є зорова візуалізація не лише результату, а і процесу створення сюжету. З погляду психологічного сприйняття сам процес машинального малювання сприяє залученню та утриманню уваги аудиторії, дає змогу краще засвоїти отриману інформацію та використовувати її на практиці. У процесі створення doodle-video використовується нейролінгвістичне програмування.

Якою буває дудл анімація?

Головною перевагою під час створення doodle-video є відсутність чітких правил, яких треба дотримуватися. Кінцевий результат повністю у владі автора, його фантазії. Дудл ролики можна класифікуватиу такий спосіб.

 1. Абстрактний дудл — в анімації присутні різні візерунки, орнамент, картинки, вони не несуть смислового навантаження і скомбіновані швидше для розслаблення та краси сприйняття.
 2. Дудл-інфографіка — складаються із графіків, діаграм, цифр намальованих від руки, що часто використовується для презентації у фінансовій сфері, освіті.
 3. Дудл із сюжетною лінією та персонажами — це повноцінна історія.

Де використовують дудл-відеоролики?

Як краще розібратися в причинно-наслідковому зв’язку, запам’ятати великий обсяг матеріалу та виділити головну подію, розмежувати частину від цілого? Найлегше це зробити на шкільній дошці або на окремому аркуші в процесі підготовки до лекції, уроку, семінару. Це і є основною метою дудл-роликів, щоби за короткий проміжок часу передати великий обсяг інформації в стислому вигляді. Тут будуть представлені ті ж нотатки, проте це вже будуть не просто якісь «каракулі», а обдумані висновки зі своєю стилістикою. Тому використання doodle-video під час навчання дуже популярне, особливо в зарубіжних країнах. Виділяється кілька основних сфер його застосування:

 • ІТ-продукт;
 • Освіта (онлайн-курси);
 • Наука та інновації;
 • Бізнес;
 • Некомерційні проєкти.

Переваги doodle-відео

Майданчиком для малювання майбутнього doodle-video стають різні поверхні:

 • дошка;
 • скло;
 • папір.

Картинка наноситься: ручкою, олівцем, маркером або крейдою. Формат малюнка: монохромний чи кольоровий. Відео може супроводжуватися елементами анімації. Такий ролик дає змогу поєднати між собою складні концепції. Йому віддається перевага завдяки швидкій подачі контенту рекламних компаній у соціальні мережі. Крім цього doodle-video:

 • цікаво дивитися;
 • має низьку вартість;
 • добре сприймається;
 • легко засвоюється.

Ролик можна створити особисто за допомогою спеціальних програм, йому підійдуть будь-які малюнки.

Приклади doodle-відео роликів

Є кілька видів Doodle-Video.

 1. Рекламні;
 2. Вітальні;
 3. Презентаційні;
 4. Пізнавальні.

Дудл-відео можна зробити самостійно або замовити, чітко сформулювавши технічне завдання. У різних компаній ціна відрізнятиметься.

Підходи до створення дудл-відео

Є кілька варіантів створення потрібного ролика.

 1. Замовити відео. Після вивчення цільової аудиторії та основної ідеї, команда фахівців різних продакшн студій чи дизайн-фрілансери пропонують кілька способів створення ролика. Вони без вашої участі розроблять сценарій, підберуть озвучку та складуть необхідні шаблони з ілюстраціями.
 2. Зробити самостійно за допомогою спеціальних програм. Вони не потребують спеціальних навичок. Сюжет, озвучка, персонажі підбираються самостійно. Такий спосіб не потребує фінансових вливань.

Сервіси для створення

У мережі інтернет доступні безліч різних сервісів зі створення мальованих відеороликів. Усі вони мають відмінні риси:

 • свій набір інструментів;
 • обсяг наданих зображень у бібліотеці;
 • свою систему оплати.

Спробуємо розглянути сервіси створення безплатних дудл-роликів.

 1. MySimpleShow — на цьому сервісі можна швидко скомбінувати у вигляді вона на білому тлі з озвучкою. У безплатному доступі лише англійська мова. Є можливість запису персонального голосу — ця послуга є платною. Єдиним мінусом сервісу треба вважати невеликий вибір сюжетних ліній.
 2. RawShort — відрізняється великим обсягом персонажів, сюжетів та графіки. З негативних моментів: безплатних відео доступно тільки 3 шт. на місяць, вони тривають лише 2 хвилини.
 3. Renderforest — платформа представляє більш ніж 400 готових анімованих сцен, які можна включати до своїх сюжетів, є платна передплата. У безплатній версії є обмеження на тривалість ролика й кількість персонажів.
 4. Powtoon — під час використання безплатної версії можна створити ролик тривалістю 3 хвилини з високою якістю відео, для озвучення використовується музика. Платна версія значно розширює можливості та знімає обмеження.
 5. VideoScribe — програма постійно оновлюється, є імпорт контенту. Безплаьним доступом можна користуватися упроводж 7 днів: записувати відео зі своїм голосом, доступна публікація на ютубі, вибір картинок понад п’ять тисяч.

Переваги дудл-відео від відеопродакшн студії

У разі замовленні ролика у відеопродакшн студії клієнт нічим не ризикує, він отримує готовий проєкт у рекордні терміни із професійною обробкою. Крім цього:

 • не треба думати над сюжетом, шукати спосіб його втілення;
 • замовлення буде виконано точно в строк;
 • між замовником та компанією укладається договір;
 • чим складніший проєкт, тим вища вартість, яка швидко окупається.
Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.