РОЗКАДРОВКА ВІДЕО — ЩО ЦЕ, ЯК І НАВІЩО РОБИТЬСЯ?

Розкадровка є одним з основних елементів під час створення відео. Це основний план, дії якого треба дотримуватися для досягнення успіху.

Візуально цей процес нагадує комікс, де картинки викладаються з певною послідовністю відповідно до сценарію. Поетапна дія дає змогу вносити корективи до основного плану, додавати блоки або прибирати їх. Тому конструювання відеоролика треба розпочинати зі сторіборду.

Під стрібордом мається на увазі серія представлених ілюстрацій, які створюються для перегляду сценарію майбутнього фільму, мультфільму чи рекламного ролика.

Є велика кількість програм та програм для розкадровки відео. Це можуть бути платні або бюджетні платформи із простим чи складним набором інструментів та функцій.

Що таке розкадровка у відеовиробництві?

Розкадровка складається з послідовності малюнків, які вказують на довжину кадрів, послідовність дій акторів, камери, а також на те, який об’єктив використовувати для тієї чи іншої сцени, буде вона продемонстрована великим планом чи ні. З її допомогою можна координувати процес роботи всієї знімальної групи під час запису відеоролика. Вона дає змогу дотримуватися послідовності дій.

Процес створення кожного кадру досить виснажливий, але надалі це допоможе правильно виконувати вказані інструкції та відповідати сценарію.

Яке розкадровка буває?

Виділяються основні різновиди розкадровки відео:

 • чорнова — є ескіз майбутнього ролика або фільму створеного з нуля, воно добре демонструє план робіт для художника та відеодизайнера, на цьому етапі затверджується основна кількість сцен, послідовність дій та необхідний бюджет;
 • чистова або фінальна розкадровка — погоджується якість зображення, колір, тіні, затверджуються візуальні ефекти, на цьому етапі можуть бути погоджені основні дійові особи.

Ще одна класифікація:

 • референсна розкадровка — воно використовується для презентації сценарію та надання його замовнику;
 • режисерська розкадровка — це бачення режисера з оператором кожної сцени ролика чи фільму;
 • фінальна розкадровка — це погляд режисера ззовні на весь процес зйомки, який створює художник-розкадровник спільно з командою фахівців.

За рівнем і деталізацією бувають розкадровка: ескізна, тонова, кольорова деталізована та анімована.

 

Навіщо потрібна розкадровка відео?

Використання розкадровки дає змогу спростити завдання для всієї знімальної команди, оскільки значно легше працювати, дотримуючись рекомендацій і плану дій, ніж знімати ролик хаотично. Цей процес дає змогу вносити зміни та вирішувати спірні питання щодо сценарію.

Переваги створення відеоролика з розкадровками:

 • допомагає у підготовці сценарію;
 • дає змогу спланувати дії команди;
 • надає можливість забрати зайві епізоди до початку зйомки;
 • сприяє упорядкуванню ідей та думок.

Відео без розкадровки — це чистої води експромт, на таке video піде більше часу та сил. Режисер та оператор не зможуть скоординувати дії, доведеться часто перезнімати певні епізоди. Затребуваність такого відео буде низькою.

Поради та етапи розроблення сторіборду для відеоролика

Перед формуванням певних кадрів треба врахувати такі моменти:

 • під кожним кадром необхідно давати опис зображуваної події, діалог осіб або інші відомості;
 • кожна сцена має бути схематично представлена, де відзначені всі рухи персонажа, за допомогою такого підходу можна якісно опрацювати кожну сцену, перш ніж її промальовувати;
 • складається план з коротким описом кожної сцени, враховуються ключові етапи та події, що відбудуться з головним героєм.

Основні поради щодо того, як зробити розкадровку для відео:

 • підготовка шаблону вручну або за допомогою комп’ютера, в деяких програмах можна взяти вже готові шаблони, після чого робиться ескіз і надається коротка інформація про сцени;
 • створення плану, вибираються основні сцени, він може виглядати непрезентабельно, головне, що відображається суть дій і вчинків персонажа;
 • акцент уваги на візуалізації, до швидкоруч зроблених малюнків додаються необхідні деталі;
 • малюнок в русі, він служить підказкою для оператора, він зможе відстежувати певні епізоди й матиме уявлення як вони мають виглядати;
 • затвердження всіх етапів з замовником.

Відмінним прикладом розкадровки відео є комікси, де дія персонажа розбита на сцени з діалогами або монологами, кожна сцена детально опрацьована й має передній та задній фон.

Чи можна обійтися без розкадровки?

Виготовлення відео без розкадровки займає багато часу, сцени доведеться постійно перезнімати, оскільки не було враховано безліч моментів. Такий експромт закінчується не завжди добре.

Тому краще уточнити вартість розкадровки та замовити відеоролик у справжніх професіоналів. Для ролика тривалістю в 1 хвилину може знадобитися 12 кадрів. Від складності, деталізації та кольору залежатиме кінцева вартість усього проєкту.

Саме після підготовки розкадровки можна побачити безліч помилок та неточностей у сценарії. Вона допомагає визначитися з кількістю сцен, з їхнім наповненням та виконанням, побачити дії персонажів, за необхідності вони доопрацьовуються. З її допомогою оператор розуміє своє завдання, дізнається про те, які будуть використані декорації та ефекти.

На створення ролика тривалістю в 1 хвилину потрібно 15 кадрів, на 5 кадрів йде приблизно один день роботи команди фахівців, повністю закінчити розкадровку вийде лише через 3 дні з моменту затвердження проєкту.

Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.