ВІДЕОРЕКЛАМА ЯК ОСНОВА ДЛЯ УСПІШНОГО БІЗНЕСУ

Сьогодні існує безліч способів просування товарів та послуг, які сприяють суттєвому попиту на продукт. Головним та найбільш ефективним методом є відеореклама, яка знайома кожній людині. Завдяки сучасним технологіям, компанії не обов’язково знімати складні ролики з акторами та постановкою. На даний момент для її створення використовують і комп’ютерну графіку, анімацію, і фотографії, і спеціальні програми. Такий підхід має безліч переваг, особливо якщо враховувати, що це найпоширеніший і безпрограшний варіант. 

Чому людям подобаються відеоролики і як вони просувають бізнес

З 2005 року об’єктна та мальована анімація стала дуже популярна у рекламі. На той час сформувався повноцінний та серйозний запит на нову форму упаковки медіаконтенту. На прикладі кількох варіантів, можна визначити, наскільки анімація перевершила відеоролики, і як швидко вона увійшла до тями людей. Це відомі сьогодні бренди, які вважали за краще створювати відеорекламу, ґрунтуючись на головних питаннях: особливість товару, його переваги для покупця і як ця покупка вплине на людину.

  1. Одним із найуспішніших прикладів анімаційної реклами став бренд LEGO. Спочатку цей бренд пропонував серію іграшок для дітей. Але, завдяки правильно сформульованій рекламі та можливостях товару, він став цікавим колекціонерам, любителям конструкторів та ін.
  2. Прекрасна реклама Duracell. Анімаційне зображення багаторічного символу компанії кролика, який перемагає всіх суперників. Свого часу цей ролик набрав понад 1,5 млн. переглядів на просторах інтернету.
  3. Досить відомою веб рекламою стали футболки T-SHIRT WAR!! Доступна і проста реклама про речі, які можуть стати в нагоді будь-якому інтернет-користувачеві.

Анімаційна реклама дозволяє в доступній формі показати глядачеві основні аспекти товару, його характеристики та можливості. Відеотехнології сьогодні відкривають багато можливостей для бізнесу, включаючи повноцінні кампанії або проведення акцій. Сюжет може бути абсолютно різноманітним, але для того, щоб забезпечити бездоганний ефект для кінцевого продукту, необхідно використати кілька основних акцентів, на які покупець звертатиме увагу. Переваги:

  1. Бездоганна ефективність: вплив на аудиторію тут йде відразу двома каналами — візуальним і звуковим, і шанси, що людина запам’ятає його значно підвищуються. Це прямий акцент на сприйняття як зорове, так і звукове.
  2. Наочність. Рекламний ролик дозволяє зобразити те, що складно описати текстом. Чи то відсоткові ставки за вкладами або кредитами в банку, чи додаткові послуги в мережевих магазинах — з його допомогою це можна зобразити простіше.
  3. Вільний вибір аудиторії. Якщо компанія розглядає просування нового товару, їй не обов’язково оплачувати його на телебаченні. Можна підібрати категорію покупців та проводити демонстрацію готової анімації в мережі або на популярних каналах, які цікавлять цю групу потенційних клієнтів.
  4. Універсальність. Таку рекламу можна транслювати як на телебаченні, так і в інтернеті.
  5. Властивості вірусної реклами. Якщо анімаційне відео зроблено професійно та якісно, ​​то його не просто дивитимуться до кінця, а й передаватимуть по сайтах у соціальних мережах.

Зйомка рекламних роликів для будь-якої компанії — значні витрати. Постановний ролик повинен нести с собі найнеобхіднішу інформацію, яка буде корисна глядачеві, і відповідати на його запитання. У бізнесі створення якісного відео, яке запам’ятовується — це 50% успіху. Графічна анімація, у свою чергу, повинна залучати та викликати певні почуття у глядача, щоб товар, який вона пропонує, видався йому необхідним та корисним.

Який ролик вибрати для бізнесу

Послуги рекламних агентств сьогодні настільки важливі для будь-якого бізнесу, що більшість керівників компаній готові віддати всі гроші, щоб створити брендове відео з бездоганним сюжетом та максимальною ефективністю на глядача. Це має бути емоційний та доступний ролик, під час перегляду якого людина зможе з’ясувати для себе: що це за продукт? які переваги чекають на нього при покупці? наскільки цей товар необхідний його сім’ї чи особисто йому?

Для того, щоб правильно підійти до створення реклами, необхідно визначити її формат:

  1. Анімаційний тип. Це послідовна демонстрація графічних зображень, де задум і картинка того, що відбувається, повністю залежить від художників. Такий метод часто використовується під час реклами дитячих медикаментів, різних девайсів, складних виробничих схематичних процесів, нових комп’ютерних ігор. Дана технологія відкриває масу можливостей перед аніматорами, які можуть показати таким чином продукт зсередини та зовні, створити власних героїв, що асоціюватимуться із пропонованим продуктом. Найпопулярніші жанри анімаційної реклами – експлейнер та іміджеве відео.

Експлейнер — відео з невеликою тривалістю, яке пояснює глядачеві основні аспекти компанії, її напрямок, продукції та можливості. Цей вид реклами дозволяє пояснити всю корисну інформацію за короткий проміжок часу.

Іміджеве відео – брендовий ролик, часто без текстового супроводу, який підвищує впізнаваність компанії. Яскравий приклад: ведмежа Барні, який є одночасно логотипом компанії та основним анімаційним героєм у всіх відео. Анімація підходить для наступних категорій бізнесу:

  •       IT-додатки та інновації;
  •       візуалізація схем роботи на складних виробництвах (часто використовується 3D графіка);
  • майбутні проєкти (демонстрація запланованих винаходів, які можуть покращити якість виробництва, життя тощо);
  •       косметика та медицина (їх вплив на шкіру та організм);
  •       створення оригінальних персонажів, що запам’ятовуються та представляють бренд або компанію (фентезі, мультиплікація);
  •       нові комп’ютерні ігри та інтернет-сервіси.

Здебільшого такі ролики не займають більше 2 хвилин. За цей час творці демонструють основні акценти, візуалізують те, що людина не здатна сама розглянути. Це досить швидкий і легкий спосіб реклами, створення якої займає трохи більше двох тижнів.

  1. Постановне відео. Один із найефективніших і найпоширеніших методів реклами. Оптимальний вибір для реклами товарів та послуг, які приваблюють своїм зовнішнім виглядом, очевидною практичною користю. Найчастіше постановні ролики відрізняються насиченістю кадрів, музичним та легко впізнаваним супроводом та поясненням про товар. Постановне відео більше підходить для таких категорій бізнесу:
  •       юридичних компаній;
  •       банківських установ;
  •       інтернет-магазинів;
  •       об’єктів роздрібної та оптової торгівлі;
  •       туристичних фірм;
  •       надання соціальних послуг.

Ці підприємства не потребують особливого представлення. Більшість людей вже знайомі з їхньою діяльністю і в цьому випадку, постановне відео з сюжетом, що запам’ятовується, виступає як активне нагадування, що в певній установі можна скористатися деякими послугами прямо зараз. Основа ролику – на дії одного або більше акторів, які розігрують сценку, що свідомо йде до логічного пояснення послуги чи продукту. Це знайомі ситуації із повсякденного життя, які глядач може співвідносити до власного досвіду. Залежно від запропонованого продукту, реклама робить акценти на його основу та переваги.

На що звертати увагу при створенні відеоролика, що продає

Для того щоб створити якісну відеорекламу, що запам’ятовується, необхідно враховувати безліч критеріїв: група споживачів, яким ця послуга або продукт будуть корисні, стан ринку, основні потреби, можливі вигідні пропозиції, рівень продажів і т.д. Після того, як сегмент визначено, концепцію реклами затверджено, вибір підрядника слід ґрунтувати на таких критеріях:

  1. Чи використовує підрядник відеореклами своїх послуг. Ролик дозволить визначити основні аспекти роботи команди, її стиль та методи. Часто у презентації підрядник позначає обладнання, з яким працює, візуалізує процес та якість готових роликів.
  2. Портфоліо. Портфоліо має бути насиченим, включати анімацію чи постановні сюжети залежно від специфіки студії. Декілька готових відеороликів допоможуть створити загальне враження про роботу. 
  3. Спектр послуг. Це важливий момент, який визначить тип реклами та її подальше просування.
  4. Час створення. Хороша реклама не робиться за 2-3 дні. Якщо команда обіцяє виконати замовлення протягом тижня — це явна ознака низької компетенції та недбалого ставлення до справи. Якісні ролики утворюються протягом 10-15 днів.
  5. Вартість. Тут важливо враховувати співвідношення “ціна-якість”. Це очевидна ознака того, що підрядник готовий вкладати у створення відео значні ресурси, щоб у результаті вийшов бездоганний ролик у повній відповідності до вимог замовника. Проте слід перевірити об’єктивність завищеної ціни. Для цього можна повернутися на сторінки портфоліо.
  6. Технічне завдання. Досвідчена команда отримає всю корисну інформацію від замовника, щоб максимально точно використовувати її в анімації. Чим більше питань надходить, тим більша ймовірність, що реклама буде сформована правильно та коректно. На цьому етапі чітко визначаються допустимі та неприпустимі моменти, побажання та об’єктивна точка зору на продукт самого замовника.

Враховуючи підвищений попит на рекламу будь-якого продукту, кожен клієнт може підібрати продакшн студію або рекламну агенцію, яка відповідає всім вимогам та має якісні приклади своїх робіт. Для просування бізнесу важливо створити рекламу, здатну не тільки представляти товар чи послугу, а й стати обличчям компанії до наступного варіанта. Важливо пам’ятати, що цільова аудиторія — прості люди і необхідно наголосити на чітких аспектах, спираючись на які вони зможуть зробити свій вибір.

Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

    Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.