Як ми шукали копірайтера та редактора

Свого часу ми зіткнулися з необхідністю знайти на роботу копірайтера та редактора. Щоправда, грошей на постійного працівника ми не мали на той момент, тому ми хотіли знайти фрилансера, який би виконував конкретні завдання, а не працював на ставку.

Фахівець на повний робочий день нам не підходив і ми шукали працівника на виконання конкретних щотижневих завдань. Нам була потрібна людина, яка писала б від трьох до п’яти текстів на тиждень.

Спочатку ми хотіли звернутися до рекрутингової компанії. Але такий спосіб пошуку спеціалістів дуже затратний. Ціна за роботу залежить від рівня спеціаліста та від компанії, яка надає послуги. Ви знайдете співробітника з високими скіллами, але його заробітна плата може стартувати від 800$. Тому від цієї ідеї довелося відмовитись.

На фриланс біржі freelancehunt, ми створили тестове завдання та розмістили на сайті вакансію. Підсумок був сумним. Кожен із потенційних працівників розповідав про себе, начебто вони спеціалісти міжнародного рівня. Насправді жоден із них не зміг виконати тестове завдання на належному рівні. Але сам сайт не є даремним.

Наприклад, якщо ви займаєтеся ремонтом машин і вам на сайт потрібен текст, дані фахівці наллють туди води, щоб заповнити простір на сайті. Але його цінність як джерела конкретної інформації буде мінімальною.

Як підсумок, довелося розділити вимоги, щоб спростити пошук спеціаліста. Було вирішено знайти двох-трьох фрилансерів під різні завдання:

  • Ведення блогу на сайті.
  • Оформлення кейсів.
  • Написання кейсів та ведення блогу для Західних країн.

Ми подали вакансії на Українській біржі пошуку співробітників work.ua. За тиждень на неї відгукнулося 20 осіб, сім погодилося зробити оплачуване тестове завдання і через шість днів потрібна нам людину знайшлась. За нею було закріплено завдання ведення блогу на нашому сайті та інших потрібних нам ресурсах.

work.ua допоможе знайти в штат або на фриланс компетентну людину. Найголовніше – можна знайти відповідального співробітника. Але лише для певних завдань.

Залишилися ще дві відкриті посади. Під час пошуків нам видалися перспективні вакансії на ресурсі work.glvrd.ru. Там була можливість найняти спеціалістів із реальним досвідом роботи головним редактором на різних ресурсах у рунеті. Ми вирішили, що можна розпочати з ними співпрацю та зайнялися оформленням кейсів.

На даному сервісі можна знайти головного редактора, який раніше працював у виданнях і журналах. У них не бюджетні ставки, але якщо у вас складне завдання і ви хочете зробити якісний продукт, то вони зможуть виконати поставлені перед ними завдання.

Залишилася остання посада, яку нам допоміг закрити сайт linkedin.com. На даному ресурсі є взагалі всі фахівці, яких можна знайти. І особливо ті, які спрямовані на західний ринок. За два-три тижні вдалося знайти людину, яка працює в інтернет-виданні в Канаді, і домовитися про співпрацю. Його завданням було написання текстів, що продають, для блогу, орієнтованого на американський ринок.

Якщо вам потрібно працювати на західний ринок – linkedin.com найкращий сервіс, що має безліч інструментів, які допоможуть знайти потрібного співробітника. Особливо якщо цей співробітник повинен бути орієнтованим на західну аудиторію.

Висновок: у цій статті ми не хочемо говорити, що краще, а що гірше. Ми розповіли, як можна знайти грамотних фахівців, не маючи при цьому більшого бюджету на зарплату. Кожен із перелічених вище сервісів індивідуальний і спрямований на вирішення певних завдань залежно від їх складності та терміновості.

Ми зрозуміли, що найцінніше, що можна витратити під час пошуку потрібних фахівців – це свій час. І якщо він у вас є – щоб розміщувати вакансії, робити тестові завдання, постійно спілкуватися з кандидатами на посаду і так далі, і при цьому ваш бюджет не дуже великий, то використання перелічених вище та їм подібних сайтів виглядає розумним кроком. Але якщо у вас немає часу на подібне, і головне – є великий бюджет, краще скористатися послугами рекрутингової компанії.

Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

    Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.