ЯК ОБРАТИ СТУДІЮ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВІДЕОРЕКЛАМИ?

Більшість сучасних студій займаються зйомкою постановки. Анімаційна інфографіка є порівняно недавнім явищем, тому вона зустрічається рідше. На даний момент активно використовуються студії трьох типів:

Студії зі зйомки рекламних роликів. Цей підхід дозволяє створити повноцінний ролик, який записується на відеокамеру. Тут необхідно передбачити гарні декорації чи локації для зйомок, підбір акторів чи учасників зйомки, визначити сюжет чи історію. У середньому така реклама створюється за 15-30 днів, тривалість – 30-120 секунд.

Дизайн-анімаційні студії. Такі компанії розробляють послідовну демонстрацію графічних зображень. Це дозволяє створювати нових героїв, вигаданих персонажів , графічно зображувати те, що в реальному житі відобразити неможливо. Перевагами такої студії є сучасний підхід, широке коло можливостей та вільна фантазія фахівців, які можуть створити унікальний проєкт. Час створення анімаційної реклами – 20-45 днів, хронометраж 30-90 секунд.             

Продакшн-студії . Популярні в багатьох компаніях, особливо якщо товар новий і ще не мав належного представлення публіці. Це найефективніший метод, щоб пресдтавити продукт чи послугу у вигідному світлі. Такий тип поєднує і анімацію, і зйомки. Перевагою такого варіанта є ретельна та трудомістка робота досвідченого режисера та акторів, щоб у результаті вийшов якісний рекламний продукт. Перш ніж підбирати такі студії, слід з’ясувати деякі аспекти:

  1. Чи використовує підрядник відео для реклами власних послуг. Готове відео допоможе визначити якість зйомки, методи роботи команди та визначити обладнання, з яким вони працюють. Також це дозволить зіставити уявлення замовника та виконавця про те, яким чином має виглядати реклама.
  2. Портфоліо. Будь-яка досвідчена команда, яка працює не один рік, обов’язково надасть для ознайомлення готові роботи в різних варіантах, щоб клієнт міг ознайомитися з характером зйомок.
  3. Послуги, що пропонуються. Компанія може використовувати кілька варіантів зйомок рекламних відеороликів, але завжди демонструє свій головний профіль (анімація або продакшн) відкрито, акцентуючи увагу на вміннях.
  4. Строки створення рекламного ролика. Якісний ролик неможливо зняти менш як за 7 днів. Якщо компанія обіцяє випустити готовий продукт через 4-7 днів — це явна ознака непрофесіоналізму та недбалого ставлення до роботи.

Створення реклами такого формату – досить трудомісткий процес. Кожен момент або рух промальовується спеціалістом, тому робота займає більше часу. Чим довше ролик – тим більше часу на його створення йде. Загалом робота та препородакшн займають близько 15 днів.

  1. Вартість. Якщо ціни на створення ролика істотно відрізняються від середніх цін в інших компаніях, або вони на порядок вищі, слід перевірити, чи виправдана така вартість і чи кінцевий результат вартує цих грошей.
  2. Технічне завдання. Досвідчена бригада збере максимум інформації про продукт і побажання замовника: яким би він хотів бачити ролик, чому віддає перевагу, і які методи обробки та створення його зацікавили. Тільки за повної інформативності можна випустити бездоганну рекламу, яка буде відповідати всім вимогам клієнта.

Як формується вартість створення ролика?

Вартість ролика повністю залежить від його складності та хронометражу, тому кожен випадок індивідуальний. Але можна визначити основні критерії, що впливають на ціноутворення:

  •       розробка сценарію;
  •       основа;
  •       вибір акторів;
  •       використання світлової техніки, робота відповідних спеціалістів;
  •       режисерська робота;
  •       послуги гримера;
  •       зйомка;
  •       озвучення;
  •       підбір музики, супутніх декорацій, предметів, що використовуються у ролику;
  •       анімаційні розробки;
  •       монтаж;
  •       розкадровка;
  •       2D та 3D ефекти.

Фрилансер – альтернативний метод пошуку хорошого виконавця.

Сьогодні рекламою займаються не лише професіонали та студії, а й фрилансери. Однак співпраця з ними може мати кілька негативних сторін:

  •       невчасне виконання роботи;
  •       фрилансер не завжди може надати чітко встановлене ТЗ;
  •       повна відмова від створення реклами без погодження із замовником.

Слід враховувати досвід, відомості про виконавця, портфоліо. Для таких випадків рейтинги не мають значення. У деяких випадках можна запросити кілька готових роликів, щоб переглянути та визначитися з методом рекламації. Віддавати перевагу потрібно тому виконавцю, чиї послуги та роботи сподобалися більше за інших. Також для відео не підійдуть працівники без досвіду, для відео зазвичай не використовуються актори, постановки чи декорації. Максимум у таких випадках опрацьовується предметна зйомка.

Для постановочної зйомки замовник повинен сам підібрати дизайнера, оператора та акторів. Практично всіма процесами доводиться керувати особисто та контролювати їхню якість. Це тривалий і не завжди успішний процес.

Скільки коштує створення ролика у фрилансера

Деякі фрилансери працюють не гірше за досвідчені студії, тому важливо підібрати людину, яка готова вкладати сили і використовувати всі доступні методи виробництва. У середньому послуги віддаленого підрядника також залежать від складності проекту та його хронометражу.

Обов’язкова документація

У брифі повинні міститися дані про замовника, мету рекламної кампанії, обсяг коштів, виділених на виробництво, сегмент споживача та бекграунд (причини, з яких було прийнято рішення зняти ролик). По суті бриф є встановленим технічним завданням, яке кріпиться до договору. Він заповнюється замовником для того, щоб у перспективі захистити свої права у разі їх порушення (всі пункти вказуються в документі).

У хорошому ТЗ вказані такі моменти:

  1. Сюжет та її основа.
  2. Формат та тривалість відео.
  3. Пропозиції конкурентів.
  4. Їх переваги та недоліки.
  5. УТП підприємства.
  6. Особливості продукту чи послуги.
  7. Група споживачів, на яких спрямовано реклама.
  8. Максимальна сума витрат на виробництво.
  9. Додаткові деталі та нюанси.

 

Обговорення ролика, докладний бриф – 50% успіху у створенні нової рекламної кампанії. Такі документи заповнюються максимально точно та з описом деталей замовлення, щоб підрядник міг виконати роботу якісно та відповідно до запитів клієнта.

 

Заповнення технічного завдання

Студія надає власне технічне завдання (ТЗ), за яким працюватиме команда. На перших стадіях розробки замовник заповнює готову форму та надсилає її менеджеру. Важливо, щоб ТЗ надав підрядник. Це свідчить про його підхід до роботи. В описі своїх побажань слід вказати ролик, який сподобався з портфоліо і пояснити, чому саме він вас зацікавив. У процесі розробки та зйомки краще бути присутнім особисто, щоб у будь-який момент підтримувати зв’язок та коригувати нюанси.

 

Зміст договору

 

Студія в обов’язковому порядку надає договір із переліком послуг, що використовуються під час співпраці. Він містить основну інформацію про взаємодію сторін: терміни виконання, порядок виплат, які найчастіше встановлюються заздалегідь у двосторонньому порядку, формат відеоролика та багато іншого. Основні моменти:

  •       тривалість за секунди;
  •       період оплати;
  •       опис теми та структури ролика;
  •       юридичні аспекти дотримання прав;
  •       виправлення та коригування з ініціативи замовника;
  •       компенсація за порушення строку оплати (від 1%);
  •       оплата для студії;
  •       ситуації, що передбачають розірвання договору.

Як розпочати просування?

Якщо ролик знято якісно і на його створення були використані всі можливі ресурси, він забезпечить належний ефект. Крім класичних YouTube та Vimeo можна використовувати популярні соціальні мережі – Facebook, Instagram та Vk. Це відповідні варіанти, де можна визначити ступінь необхідності продукту на певну категорію користувачів.

Сьогодні багато сайтів пропонують спрощені інструменти, які дозволяють як користувачам, так і рекламним компаніям оцінювати ролик, давати певні оцінки або коментувати вдалі моменти.

 

Необхідно постійно підтримувати “життя” продукту та компанії. Можна регулярно публікувати новини про послугу чи товар, що рекламується, розміщувати свіжу інформацію про діяльність компанії та її плани. Інакше кажучи, важливо заохочувати споживача інформацією. Якщо продакшн-студія запропонувала свої послуги в рекламі та її розповсюдженні, їх можна беззастережно прийняти. Для виконавця важливо збільшити популярність реклами, щоби замовник був задоволений. А значить, і ролик постійно просуватиметься і залишатиметься у трендах.

Іноді саме місце розміщення та майданчик може відіграти головну роль. Якісний ролик, розміщений на популярних сайтах чи соціальних мережах, забезпечить бездоганний результат.

Як оцінити ефективність відеореклами

Існують інструменти оцінки ефективності відеореклами. Кількість переглядів не визначає повну картину впливу реклами на аудиторію. Тому можна вдатися до інших методів оцінки:

  1. Аналіз перегляду ролика з YouTube Analytics. Це дозволить визначити, які моменти у відео викликали особливий інтерес публіки, чи рекламу додивились до кінця, з якого пристрою її дивилися і чи поділилися рекламою користувачі.
  2. Google Analytics та Яндекс. Метрика. Ці інструменти дозволять визначити точну статистику: на якому ресурсі глядачі дізналися про компанію, як знайшли, в якій країні чи місті ролик проглядається найчастіше.
  3. Відстеження послідовності переходів на сторінку завершення продажів дасть чітку картину того, наскільки переконливим був ролик, щоб змусити клієнта перейти на посилання для детального ознайомлення з продуктом.

Такий глибокий і детальний аналіз дозволить визначити, які методи були правильними, що не було доопрацьовано, чи всі рішення були необхідними.

  1. Google опитування споживачів. Сервіс використовується для того, щоб особисто ставити питання споживачам про відеоролик, про їхнє ставлення до бренду чи компанії. Прямий контакт із аудиторією істотно збільшує точність інформації, тому такий підхід використовують досить часто навіть найвідоміші бренди. Анкетування дозволяє визначити недоліки та усунути їх у наступних рекламах, з’ясувати переваги аудиторії та їх погляди на стиль ролика.

Посилання на анкету найчастіше розміщують в описі під відео або інших майданчиках, що використовуються брендом, де споживач може без зусиль скористатися пропозицією та висловити свої відчуття від перегляду. Чим більше компанія взаємодіятиме з потенційними клієнтами, тим швидше і точніше можна буде визначити якість реклами та ступінь популярності продукту.

 

Для успішної рекламації товару чи послуги необхідно виконати кілька кроків:

 

  1. Визначити потрібний тип(жанр) ролика. Важливо правильно оцінити шанси на успішний проект, готовність виділити певну суму для створення якісної реклами.
  2. Підібрати досвідченого виконавця. Якщо формат ролика вже визначено і компанія готова запропонувати співпрацю з виконавцем, важливо віддавати перевагу людині чи студії, яка зацікавлена ​​у роботі, має достатній досвід в анімації чи зйомці, щиро цікавиться побажаннями клієнтів та пропонує власні рішення.
  3. Максимально докладне технічне завдання, юридичні документи, повний контакт із групою та взаємодія з розробниками. Документальне підтвердження співпраці дає впевненість у тому, що у роботі зацікавлені обидві сторони.
  4. Просування рекламного ролика на всіх відповідних майданчиках. Сьогодні для цих цілей використовується багато ресурсів, тому вибір слід зупинити на тих сайтах, де цільова аудиторія найактивніша.

Компанія Based – це сучасна дизайн-анімаційна студія, яка допоможе створити унікальні ролики на будь-яку тему. У штаті працюють досвідчені фахівці, грамотні працівники, які підходять до справи із бездоганним смаком. Для того щоб проект був ефективним та відповідав вимогам замовників, детально опрацьовується кожен нюанс та побажання, розробляються одразу кілька варіантів. Послуги студії допоможуть створити першокласну рекламу, яка забезпечить 100% успіх будь-якого продукту.

Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

    Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.