ЯК ЗРОБИТИ КРУТЕ ПРЕВ’Ю ДЛЯ ВІДЕО?

Від того чи правильно буде підготовлено відеопрев’ю або простіше кажучи заставка, залежатиме подальший успіх всього проєкту.

Яскраві приклади прев’ю ми спостерігаємо листаючи стрічку з відеороликами на Ютубі. Такий перегляд або зацікавить або відштовхне потенційного користувача. Тому створюючи або готуючи свій проєкт, необхідно дотримуватися основної мети: розповісти глядачеві, про що буде відео. І в цьому випадку використовуються образи, асоціації, акцентується увага на візуальних ефектах, а не на тексті.

Для створення ролика з нуля необхідно скористатися професійними програмами, після чого безпосередньо створюється прев’ю та заливається на сайт. Скориставшись основними порадами, що будуть озвучені в статті, можна досягти успіху.

 

Що таке відео значок на YouTube і навіщо він потрібен?

У процесі завантаження ролика на канал користувачеві пропонується обрати обкладинки для наявної публікації. Однак краще таку картинку готувати окремо.

Основні причини для підготовки не на самій платформі полягають у наступному:

 • необхідно витримати загальну стилістику каналу, цього вдасться досягти, якщо обкладинка буде готуватися окремо;
 • використовувати якісне зображення з гарною роздільною здатністю, на каналі картинки можуть бути розмазаними, якщо їх робити безпосередньо на YouTube;
 • можливості використання додаткових налаштувань та обробки картинки в професійних програмах;
 • використання написів як ключових слів, які доповнюють собою картинку.

Як поставити прев’ю на відео на Ютубі:

 • необхідно зайти у менеджер відео;
 • біля представленого ролика, для якого потрібно змінити обкладинку, вибрати «Змінити», потім зайти в «Інформація та налаштування»;
 • у віконці відкривається меню з вибраним роликом для редагування, щоб змінити картинку, треба обрати «Змінити зображення», користувачеві пропонується вибрати варіанти із запропонованих позицій або додати своє;
 • щоб вставити свою картинку, треба додати файл із комп’ютера та зберегти всі зміни клавішею «Зберегти».

Вимоги до обкладинки: розмір, формат, вага

На обкладинці ролика відображається реальна інформація, яка буде надалі представлена. Щоб зробити канал відвідуваним, а відео затребуваним, варто додати яскравість значкам, зробити більший текст, покращити роздільну здатність у зображенні.

За необхідності завантаження прев’ю для відео на YouTube, користувач використовує свій підтверджений обліковий запис, а канал має гарну репутацію. Перевірити це можна, вибравши в меню «Канал», після чого скориставшись кнопкою «Статус функції». За відсутності такої команди треба її додати, поряд з відео є галочка, після того, як її вибрали, на телефон прийде смс з кодом.

Представлене відео повинно відповідати таким вимогам:

 

 • відсутність сцен насилля із сексуальною пропагандою;
 • переважний розмір — 1280х720 рх;
 • вага — не більш ніж 2 МБ;
 • співвідношення сторін 16:9, якщо цієї вимоги не дотримуватися — обкладинка буде обрізана неправильно;
 • формат, у якому можна створювати прев’ю для відео: ВМР, JPG, PNG.

Рекомендації щодо створення ідеального прев’ю для відео

Щоби відповісти на питання, як зробити прев’ю для відео, треба скористатися досвідом та напрацюваннями фахівців. Підготовка такого ролика відбувається в кілька етапів.

Використання великих об’єктів та зображень

Дуже важливо справити перше враження, тому під час підготовки прев’ю для відео на ютуб на перший план, якщо це вебінар або лекція висувається спікер, якщо це презентація товару — на великому плані буде зображення телефону, холодильника, планшета, телевізора.

Дуже важливо врахувати такі моменти:

 • картинка прев’ю для відео має легко масштабуватися і приймати різні розміри, за замовчуванням виставляється розмір прев’ю для відео з роздільною здатністю 1280х720 рх, менший формат втрачає презентабельність;
 • з 2019 року на каналі Ютуб змінилися вимоги для ПК, до цього періоду на головній сторінці можна було розмістити 6 роликів, після внесення змін лише чотири, у цьому випадку треба ретельно опрацьовувати якість картинки;
 • доведено, що більшою відвідуваністю користуються мініатюри, де можна розглянути емоції людей, які виносяться на великий план із високою роздільною здатністю прев’ю відео.

За висування лиця на перший план треба звернути увагу на яскравість підсвічування, макіяж, певні деталі і великий шрифт. Не рекомендується виносити на обкладинку кадр, який відсутній у самому відео.

Додавання заголовка в прев’ю для відео

Великий заголовок на обкладинку ролика розміщується щоб привернути увагу. Він має бути коротким, максимально стислим та інформативним. Для вибору релевантного заголовка варто користуватися сервісами підбору ключових слів.

Стилістика

Якщо створюється свій канал, то кожна рубрика має відрізнятися обкладинкою. Наприклад, під час створення відеоуроків для 2,3,4 класу створюється одна обкладинка, але з різним наповненням. Користувач має легко орієнтуватися в наданій кількості завантажених відеопрев’ю.

Що треба врахувати оформляючи стилістику:

 • принцип «золотого перетину»;
 • оптимальність поєднання різних об’єктів, якщо обличчя праворуч, то текст заголовка ліворуч чи в центрі, не має перекривати значні деталі.

Оновлення старих прев’ю

З часом вимоги до оформлення відеороликів змінюються. Якщо є необхідність залучити глядачів і підвищити популярність старого ролика, варто його «оживити». Щоби порівняти кількість кліків, можна скористатися інструментом You Tube Analytics.

Сервіси для створення прев’ю

Наявні програми для прев’ю відео дають змогу створити якісний ролик навіть новачку в цій справі і для цього не обов’язково добре розумітися на графічному дизайні. Є велика кількість платних та безплатних сервісів, де можна ефективно попрацювати над створенням відео, якщо дотримуватись основних інструкцій або замовити відеоролик у професіоналів.

Найфункціональнішим сервісом вважається — Саnva. На ньому можна розробити свій логотип, створити презентацію, підготувати або змінити прев’ю відео. Простий набір інструментів та зручне меню стануть початком для створення того, що ви запланували.

На порталі Crello.com — зручний інтерфейс, представлено безліч фотографій та шаблонів.

У програмі Photovisi. com — більш спрощений інтерфейс та мінімальний набір інструментів. З її допомогою можна накладати текст, символи та певні деталі на картинку.

Підпишіться на розсилку
Loading

Готові виходити на новий рівень?

Залиште свої дані – і ми вам підкажемо!

  Натискаючи на кнопку «Надіслати», ви підтверджуєте свою згоду на обробку даних користувача.